Lovci perel

02.11.2023 15:05

Od 1.11.2023 se mohou malí čtenáři zůčastnit čtenářské soutěže Lovci perel - 1. ročník.

Tváří v tvář otázce vzdělání a gramotnosti dětí přicházíme se zábavnou hrou, která motivuje ke  čtení, objevování příběhů a prožívání dobrodružství. Lovci perel jsou osvědčený projekt umožňující jednoduše a srozumitelně vést malé čtenáře k objevování knížek, odhalování tajemství porozumění textu a rozšiřování obzorů.
A jak to celé funguje? V obecní i školní knihovně se nacházejí knihy, které jsou na hřbetu označeny samolepkou se symbolem perlorodky. Kompletní seznam knih zapojených do projektu naleznete na www.lovciperel.cz/knihy. U nás v knihovně jsou jen některé z nich, ale perlorodky můžete samozřejmě lovit i mimo knihovnu. Abyste za ulovení perlorodky získali perlu, je třeba správně odpovědět na otázky z hrací karty ke knize. Tu obdržíte v knihovně nebo si ji můžete sami vytisknout na www.lovciperel.cz/knihy. Vyplněnou hrací kartu odevzdáte knihovnici a pokud jste otázky zodpověděli správně, získáte body a perlu. Cílem je přečíst knihu a odpovědět na otázky související s jejím obsahem, což podporuje čtení s porozuměním a umožňuje dětem objevit nové pěkné knížky. Navíc můžete odpovědět na dobrovolné otázky, které vedou k zamyšlení a vyjádření vlastního názoru a získat tak bonusovou extraperlu do náhrdelníku.
Získané perly budou navlékány na šňůry a pod jménem svého majitele budou zavěšeny na dětském oddělení. Tyto perly si čtenář může po skončení soutěže odnést domů.
Lov začíná 1. 11. 2023 a končí 31. 10. 2024. V listopadu 2024 ročník vyhodnotíme a vyhlásíme vítěze, který bude odměněn. Přihlášku do soutěže a více informací získáte v knihovně v Horní Bečvě. Podmínkou soutěže je věk do 15 let a platná registrace dítěte v knihovně. Zapojit se můžete kdykoli.