"KNIHOVNA V NOVÉ KABÁTĚ"

09.12.2016 09:15

Advent, to je nejen čas velkých příprav, očekávání a snad i trocha klidu, ale i doba rekonstrukcí, velkých vánočních úklidů a gruntování...a tak i naše knihovna v tomto směru nezůstala pozadu.

V první fázi jsme knihovnu nechali vymalovat sněhově bílou barvou, která nádherně prosvětlila a rozzářila celý prostor. Potom nás čekala ta náročnější fáze a to pokládka koberce, což znamenalo všech cca 13000 knih uložit do krabic, rozmontovat stávající regály, přestěhovat na jednu stranu knihovny, položit koberec, přesunout regály na druhou stranu, položit druhou část koberce a mohlo se začít s designováním... :-)

Z počátku to spíš bylo jako hra "škatulata hejbejte se", ale nakonec s velkou pomocí Dana a vsetínského, akčního knihovníka Martina, se vše povedlo a regály stály na svém místě. V knihovně tak vznikl detektivní koutek, prostor pro děti a jejich maminky, klidnější zóna v obklopení beletrie a posezení u žhavých knižních novinek. Nicméně knihovna bez knih, to by nebylo to pravé ořechové, takže nás čekalo zase pěkně všechny knihy vrátit z krabic na svoje místo.

Celý prostor jsme pak oživili novým nábytkem, vše se uklidilo a v pondělí 2.12.2016 jsme "KNIHOVNU V NOVÉM KABÁTĚ" zase otevřeli.

Na více fotografií se můžete podívat ZDE


Následující řádky teď budu věnovat všem, kteří nám s rychlou rekonstrukcí moc pomohli, za což jim patří OBROVSKÝ DÍK:

Tak tedy pěkně po pořádku a jmenovitě, děkuji moc paní Školové, že se na to celé se mnou dala, panu Říhovi za výmalbu celé knihovny a IC, Danovi Školovi a vsetínským kolegům, Martinovi, Věrce a Zdeňce za pomoc s knihami a rozestavěním regálů, všem chlapům ze Služeb s.r.o., kteří nám pomohli vše vystěhovat, opět nastěhovat a plnili naše nelehké výmysly :-), panu Malinovi za pokládku koberce, Pavlovi Romanovi, za to, že nám umožnil, díky uřezání výpůjčního pultu vidět do nového prostoru, paní Hance Hrstkové a Denise Vaškové za uložení knih a velkou pomoc při závěrečném úklidu a v neposlední řadě patří velký dík také Obci Horní Bečva, že nám tak bleskově poskytla finance na tak rychlou rekonstrukci.

První fázi rekonstrukce máme tedy takřka za sebou, do letošních Vánoc ještě chybí pokládka koberce v oddělení naučné literatury a pro letošek máme, jak se říká splněno :-) V příštím roce, ale neusneme na vavřínem a bude se intenzivně pokračovat, tak aby se i z naší knihovny postupně stalo příjemné veřejné místo setkání, kde najdou své místo všechny věkové skupiny.

Nyní už mi tedy nezbývá, než vás všechny srdečně pozvat do "KNIHOVNY V NOVÉM KABÁTĚ"

Tereza Bártková - knihovnice